singularity

داستان

در زمان جنگ سرد، سالهای 50-1949، ژوزف استالین رهبر کمونیست شوروی دو ابر سلاح در اختیار داشت... موشک های دور برد و بمب اتم....

در زمان جنگ سرد، سالهای 50-1949، ژوزف استالین رهبر کمونیست شوروی دو ابر سلاح در اختیار داشت... موشک های دور برد و بمب اتم. ولی اگر تیمهای کاری اجباری حتی به ساخت یک موشک قوی که بتواند کلاهک هسته ای حمل کند موفق می شدند، استالین با ایالات متحده و فرماندهی نیروی هوایی اش مواجه می شد. او دانست که برای بالاتر بودن از ایالات متحده نیاز به برتری دیگری دارد که امنیت شوروی را تضمین کند.

Singularity  Singularity            

پس فرصت کشف عنصر 99، یک ماده ناشناخته ،در جزیره ایی دوردست اطراف Kamchatka Peninsula پیش آمد. عنصر 99 (E99) منبع جدید و امید استاین بود که متاسفانه همین عامل، نوع جدیدی از ریسک آلودگی داشت. اما این ریسک ها از دید استالین قابل قبول بودند و هر چیزی برای پیشرفت شوروی لازم بود. در 21 سپتامبر 1950 که پروژه رو به تکمیل شدن بود و در نقض همه موافقت نامه های امنیتی، یک دانشمند روسی به نام باریساو (Barisov) به طور شخصی دستگاهی را با قدرت E99 فعال کرد که باعث ایجاد یک رویداد مصیبت بار شد و کل جزیره را تحت تاثیر قرار داد. در نتیجه آخرین دستور استاین پیش از مرگش یک دست نوشته بود که کاتورگا-12 را قرنطینه کرد.

صحبت درباره جزیره فراموش شد... تا 2010 - وقتی که گزارشهایی در غرب مبنی بر فعالیت در یک جزیره دوردست سایه روسیه تایید شد. دنیا، کاتورگا-12 را فراموش کرده است. کسی هم راجع به چیزی که ممکن است در این جزیره باشد فکر نمی کند. دنیا نمی خواهد واقعه چرنوبیل دیگر یا بدتری را ببیند... پاسخ آمریکا به این وضع انجام یک پرواز مخفیانه در منطقه است. آنها شناسایی لازم دارند - و احتیاج است که بدانند.
در Singularity، شما در نقش نت رنکو (Nate Renko) ظاهر می شوید. یک خلبان شناسایی نیروی هوای ایالات متحده که به طرز اسرارآمیزی هواپیمایش در نزدیکی جزیره کاتورگا-12 (Katorga-12)، در شرق روسیه دچار مشکل شده و به ناچار در جزیره فرود می آید...

گیم پلی

بعد از سقوط هواپیما به زودی با دستگاهی روبه رو می شوید که گیم پلی حول آن می چرخد، دستگاه دستکاری زمان (TMD مخفف Time Manipulation Device). این اختراع شبیه به یک دستکش است که مکانیزمی روی آن قرار دارد و توانایی دستکاری هر چیزی به وسیله E99 را دارد. البته توانایی های دستگاه بر روی هر شی کار نخواهد کرد که باعث شود فکر کنید محیط بازی کاملا قابل تخریب است.

TMD در کل 2 وظیفه عمده را دارد و شما در کل بازی آنها را بکار خواهید برد: اولین مورد اینکه می توان جاذبه هر شی کوچک را دستکاری کرد. به تعریفی دیگر شما می توانید یک شی را نشانه گرفته و به سوی خود بکشید در حالی که در هوا شناور ست و در ادامه می توانید آن شی را سریعا پرت کنید. این عملکرد شبیه به عملکرد اسلحه جاذبه (Gravity Gun) در Half-Life 2 است. پس اگر نارنجکی به سمت شما پرت شود شما می توانید آن را در هوا گرفته و به سمت خود دشمن پرتاب کنید. قابل توجه است که انفجار نارنجک تا زمانی که انرا در اختیار دارید عمل نخواهد کرد و به اصطلاح فریز می باشد.
دومین و پراستفاده ترین وظیفه دستگاه، توانایی های دستکاری زمانست البته نه اینکه کل محیط تغییر کند. شما می توانید کیفیت یک شی را به وسیله عقب برگرداندن یا به جلو بردن زمان تغییر دهید. پس به عنون مثال اگر یک بشکه خراب را بیابید با برگرداندن زمان، آن به حالت اولیه و سالم تبدیل خواهد شد یا با به سرعت جلو بردن زمان، زنگ زده و سپس به یک توده فلزی زنگ خورده تبدیل می شود. اشیا به دفعات قابل تغییر هستند برای مثال می توانید بشکه ای سالم را به حالت له شده تغییر داده، آنرا از یک مسیر تنگ رد کرده و سپس به وضعیت اولیه خود برگردانید تا از آن بعنوان یک سکو برای رسیدن به جای دیگر استفاده کنید. این تغییرات را بر روی حریفان هم می توانید بکار ببرید. استفاده بر روی هر نفر این نتیجه را در بر دارد که آن تبدیل به بچه یا کودک و در وضعیت بدتر تبدیل به اسپرم و تخمک شود. در حالت برعکس یعنی سپری شدن سریع زمان هم باعث می شود که آن در نهایت تبدیل به استخوان و خاک شود.

 Singularity Singularity         

تعدادی از استفاده های جالب توجه این دستکاری زمان شامل این موارد می شود؛ یک پل فلزی شکسته با استفاده از TMD و برگشت زمان، به وضعیت قدیمی یعنی زمانی که درست بود تبدیل شود و بتوان از آن عبور کرد. بر عکس این قضیه می توان یک صندوق چوبی که تعدادی از دشمنان در پشت آن پوشش گرفته اند را با سپری شدن زمان، تبدیل به صندوق چوبی پوسیده کرد. شما می توانید با گذشت سریع زمان، قفل را پوسیده کرده و در نهایت خرد کنید تا بتوانید از درها عبور کنید یا یک اهرم شکسته را با بازگشت زمان به وضعیت سالم خود تبدیل کنید تا بتوانید با حرکت دادن اهرم، دستگاهی را فعال کنید.

TMD تنها دستگاه شما نیست. مورد دیگری که بعدا آنرا در دسترس خواهید داشت، کرونولایت (Chronolight) است. شما در زمان حال می توانید بوسیله روشن کردن آن، اشیایی را رویت کنید که در گذشته بوده، اما حالا سر جای خود نیستند. مثلا شما می توانید از کرونولایت برای دیدن پیغامهایی استفاده می کنید که قبلا بر روی تخته چوبی نوشته شده بودند ولی هم اکنون پاک شده اند. این پیغامها، راهنمایهایی هستند برای ادامه بازی و یا شکاف داستان را پر می کنند.

علاوه بر اینکه دشمنان شما، سربازان زمان حال و گذشته هستند، با دشمنان عجیبی هم رو به رو می شوید که جهش یافته بوده و نتیجه وقایع تغییر پذیری زمان در جزیره هستند. برای مثال Face Ticks، حشراتی جهش یافته و بزرگ هستند. آنها ترشحاتی آمیخته با E99 پرتاب می کنند که در صورت برخورد به هر کس باعث برگشت زمان برای آن کس می شود. Zeks، موجودات انسان مانندی هستند که می توانند برای مدت محدودی روح باشند. در این موقع نه می توانند حمله کنند و نه می توان به آنها حمله کرد.

دستکاری زمان یا سفر در بازی را فقط بین این دو سال شاهد هستید؛ 2012 (زمان حاضر در دنیای بازی) و 1950. سفر در زمان و تغییر کلی محیط دست بازیکن نیست بلکه در طول بازی به طور غیر عادی و مرموز، یک حباب انرژی بزرگ در جزیره منفجر می شود و شما به سال 1950 رفته یا بر عکس به سال 2012 باز می گردید. سفر کردن ما بین 2010 و 1950 مراحل را تغییر نمی دهد. شما از همان جایی سر درمی آورید که در سال قبل همان جا بودید. در برخی حالات، تغییرات محیط ممکن است کوچک و در بقیه موارد بزرگ باشد. برای مثال در یکی از صحنه ها شما در اطراف بارانداز ها هستید که یک کشتی نفت کش عظیم در آنجا قرار گرفته است. وقتی شما برای اولین بار در 2010 وارد آنجا می شوید کشتی، ویران و غرق شده. وقتی شما از ایستگاه برقی که در همان نزدیکی قرار دارد برای تقویت توانایی TMD خود استفاده می کنید شاهد یک صحنه بازسازی عظیم خواهید بود. به این صورت که کشتی نفتکش از آب بیرون آمده و در همین بین به زیبای بخشهای خراب شده کشتی به سرعت تعمیر می شود و در نهایت کشتی که به وضعیت سالم برگشته، در سطح آب قرار و امواج اطراف را فرا می گیرد.

روش دیگر که شما می توانید در سالها سفر داشته باشید پورتالها یا حفره های زمانی هستند. شما در آن سوی حفره ها یک محیط کاملا متفاوت را نمی بینید، بلکه وضعیت همان محیط را در سال دیگر مشاهده می کنید. برای مثال شما در 2010 وارد یک اتاق بزرگ که تعداد زیادی مخازن گاز مسیر حرکت را سد کرده است، و یک پورتال هم وجود دارد می شوید. با عبور از پورتال به 1950 می روید و مخازن را منفجر می کنید. سپس به 2010 باز می گردید و مشاهده می کنید که مخازنی که راه را سد کرده بودند نابوده شده اند. اما متاسفانه مشکلی دیگر را پیش روی خود می بینید. یک در بسته که برای باز شدن نیاز به برق دارد. پس دوباره به 1950 می روید و دستگاه کنترل در را فعال می کنید سپس به 2010 باز می گردید و راه خود را ادامه می دهید. پس شما در این قسمت با تغییراتی که در گذشته انجام دادید، مسیر حرکت خود را در زمان حال باز کردید.

Singularity  Singularity        

 

System Requirements*:
Intel Processor - Core 2 Duo E8400 3.0GHz
AMD Processor - Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
Nvidia Graphics Card - Geforce 8800 GT 256MB
ATI Graphics Card - Radeon HD 3850
RAM Memory - 2 GB
Hard Disk Space - 8 GB
Direct X


دانلود بازی:

http://dl2.p30day.com/game/Singularity/Singularity-RELOADED-[www.p30day.com].part01.rar

http://dl2.p30day.com/game/Singularity/Singularity-RELOADED-[www.p30day.com].part02.rar