DiRT 2 نسخه دوم بازی DiRT با گرافیکی فوق العاده و بازی روان و بسیار مهیج می خواهد عنوان برترین بازی اتومبیل رانی سال 2009 را از آن خود کند.DiRT 2 با نو آوری هایش...

نسخه دوم بازی DiRT با گرافیکی فوق العاده و بازی روان و بسیار مهیج می خواهد عنوان برترین بازی اتومبیل رانی سال 2009 را از آن خود کند.DiRT 2 با نو آوری هایش در بازی های اتومبیل رانی کامپیوتری و زیبایی های خاص خودش قصد دارد رقیب سرسختی برای سری بازی های پرطرفدار Need for Speed باشد . این بازی از موتور EGO استفاده می کند که موتور ارتقا داده شده Neon Engine است. این موتور برای ساختن بازی هایی مانند Grid، Opertion Flash Point و .... استفاده شده است، اما با این تفاوت که DiRT 2 چند برابر بازی ای مانند Grid به پیشرفت گرافیکی دست پیدا کرده است. البته همان طور که می دانید، بازی های شرکت Codemasters دارای گرافیک خوب و سطح بالایی هستند که این بازی هم از این قائده مستثنی نیست. DiRT 2 در E3 2009 بسیار موفق ظاهر شد و بسیاری آن را کاری جدید و خلاقانه در سبک Racing دانستند.

               

گیم پلی و روند بازی

در مورد گیم پلی بازی دو جور می شود قضاوت کرد. یکی با توجه به اینکه این بازی یک بازی شبیه سازی است و دیگری اینکه این بازی یک بازی آرکید است. ظاهراً این بازی قرار بود ( یا قرار هست ) شبیه سازی باشد ولی تنها عنصری که در کنترل بازی یافت نمی شود، عنصر شبیه سازی است. معمولاً بازیهای شبیه سازی، کنترل نسبتاً پیچیده ای دارند. مثلاً اینکه هنگام پیچیدن باید بدانید تندی پیچ چقدر است و به چه سرعتی باید آن پیچ را رد کرد و... . ولی این نکته ای است که در بازی وجود ندارد. درواقع می توان گفت این بازی، یک آرکید است نه شبی سازی.
بازی های آرکید، بیشتر برای سرگرمی ساخته می شوند و زیاد مهم نیست که سر پیچها چقدر ترمز بگیرید. همینکه سرعتتان در حدی باشد که به دیوار نخورید، کفایت می کند. در Dirt 2 هم همین مسئله وجود دارد. شما به هر پیچی که برسید، میتوانید به راحتی آن را رد کنید بدون اینکه نگران سرعت خود باشید چون با یک ترمز کوچک، سرعتتان برای پیچیدن مناسب می شود. یا اگر خیلی پیچ تندی باشد، با یک ترمز دستی پیچ را رد خواهید کرد.
مسابقاتی هم هستند که از یک نقطه به نقطه ی دیگر باید برسید. این نوع مسابقه، یک نوع دیگر هم دارد که در آن مثلاً 70 ثانیه زمان دارید که باید با بیشترین زمان، مسیر را به پایان برسانید. در اینگونه مسابقات، موانع زرد رنگی در مسیر وجود دارد که با رد شدن از روی این موانع، 2 ثانیه به وقتتان اضافه خواهد شد. همچنین یک مسابقه ی رالی هم هست که یک نفر به عنوان نقشه خوان کنارتان می نشیند. ولی این نقشه خوان ما، کمی عجله دارد! هنوز به یک پیچ نرسیده، تا 3 پیچ بعدی را به شما می گوید به گاهی اوقات باعث گمراهی می شود.علاوه بر اینها، یک سری مسابقات اضافه هم در بازی گنجانده شده است که هیچ فرقی با مسابقات عادی ندارد فقط تعداد بیشتری مسابقه می دهید ( مثلاً 5 مسابقه ) و پول بیشتری هم گیرتان می اید .
با هر مسابقه انقدر پول میگیرید که وقتی به وسط بازی رسیدید، به راحتی تمام ماشینها را خریداری کنید. با هر مسابقه، جوایزی می گیرید. مثلاً رنگ های جدید برای بدنه ی ماشینها ویا وسایل تزئینی برای داخل ماشین!

                     

گرافیک و فیزیک
در یک کلام میتوان گفت گرافیک بازی از نظر دیداری بسیار خوب کار شده است. تصادف ها به خوبی ساخته شده اند. وقتی به پشت حریفان بزنید، مشاهده می کنید که سپر عقب ماشین حریفان، از قسمتی که ضربه وار شده است، کنده شده و روی زمین کشیده می شود.
اگر از دید اول شخص ( داخل ماشین ) بازی را انجام دهید، مشاهده می کنید که هنگام برخورد با دیوار ها، شیشه ها ترک بر می دارند. یکی از نکات جالبی که در دید اول شخص وجود دارد، این است که اگر از داخل آب هایی که روی زمین ریخته شده است رد شوید، شیشه ی ماشین خیس شده و برف پاک کن ها آبها را کنار می زنند. در مدتی که هنوز آب روی شیشه وجوددارد، دید شما بسیار کم میشود و از آنجایی که بیشر این اب ها سر پیچ ها ریخته شده اند، امکان اینکه به دیوار ها برخورد کنید زیاد است . اگر از زاویه ی سوم شخص از داخل آب رد شوید، می بینید که چگونه آب به اطراف پاشیده می شود. وقتی یکی از حریفان که جلو تر از شما حرکت می کند از داخل آب رد می شود، موجی که در آب روی زمین بوجود می آید، بسیار دیدنی است.
برخورد بین ماشینها بسیار خوب طراحی شده و عکس العملی که بعد از برخورد ها دیده می شود، بسیار منطقی است.
به طور کلی باید گفت که Dirt 2 یک تجربه ی بسیار عالی از رانندگی را در اختیار شما قرار می دهد و پیشنهاد می کنم حتماً این بازی را تهیه کرده و از آن لذت ببرید .

سازنده : كمپانی Codemasters
ناشر : كمپانی: Codemasters
تاریخ انتشار : December 8, 2009
وب سایت اختصاصی : Dirt 2
رده بندی ژانر : اتومبیل رانی
میزان دشوار بودن : متوسط .
زمان مورد نیاز برای آشنایی كامل با محیط بازی : حدود نیم ساعت.
درجه بندی ESRB در مورد محتوای بازی : +3 - مناسب برای تمامی افراد و گروههای سنی +3.

                  


Minimum System :
Processor: Pentium 4 @ 3.0GHz or Athlon 64 3000+
Display Card: GeForce 6800 GT 256 MB GDDR3 /Radeon X1300 or above
Memory: 1024MB
Free Disk Space: 12.5GB
Operating System: Windows XP

دانلود بازی:

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r01

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r02

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r03

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r04

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r05

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r06

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r07

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r08

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r09

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r10

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r11

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r12

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r13

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r14

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r15

http://dl2.p30day.com/game/BaziD_www.p30day.net_.r16

رمز:www.p30day.com